Osłona bestii

Tutaj można pytać o wszystko dotyczące "elektrycznych kółek".
knightbold
Raczkuje
Posts:1
Joined:01 Sep 2016, 15:36
Model unicykla:Gotway MCM4
Osłona bestii

Postby knightbold » 01 Sep 2016, 15:39

Witam otóż posiadam Goway MCM4. Moje pytanie brzmi w jaki sposób go uchronić od zarysowań oraz ogólnych otarć,które są nieuniknione w początkowej fazie jazdy ;) czekam na jakieś sugestie
Pozdrawiam jednokołowe świry !

_r1
Jeździ nawet tyłem
Posts:22
Joined:07 Jul 2016, 22:50
Model unicykla:KS16

Re: Osłona bestii

Postby _r1 » 02 Sep 2016, 11:12

Tak naprawdę rysują się jedynie stopki gdyż kółko upada na bok. Można by okleić je od spodu jakąś gumą. Ja tam nie przejmuje się tym. Normalne jest że coś tam się czasami lekko porysuje. Porysowań nie widać po rozłożeniu stopek w trakcie jazdy także nie ma się czym przejmować. Naukę najlepiej robić w jakimś miejscu gdzie jest gładka nawierzchnia, może na orliku albo w jakimś garażu podziemnym wtedy mniej się rysuje.
Pozdro

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: Osłona bestii

Postby Bat » 10 Sep 2016, 02:45

Zazwyczaj producenci dostarczają różne gąbki do obklejenia kółka.
To jest fajne do nauki, ale później i tak się to ściąga.

Choćbyś nie wiem jak dbał o kółko, to i tak w końcu coś się zarysuje, np. oprzesz kółko o jakiś krawężnik, czy pojedziesz po jakiejś kamiennej drodze z wybojami i mimo wszystko kółko jakoś wyskoczy spod nóg, to się czasem zdarza i głównie przy mniejszych prędkościach.

Może się też zdarzyć jakieś awaryjne hamowanie, bo ktoś wyskoczy przed kółko itp. Wtedy też może po hamowaniu się przewrócić.

Kółko owszem rysuje się głównie po bokach, ale także po zewnętrznych częściach ("obręczach") przy upadku na bok. Nie widać tego za bardzo, a jak już to tylko z bliska. Główny "shell" może się zarysować tylko na kamieniach lub innej wyboistej drodze.

W każdym razie nie ma co się przejmować, a jak już dla kogoś to takie ważne to shell zawsze można wymienić.


Return to “Ogólne pytania i dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests

cron