R1 - 2017-04-30 17:04

KingSong KS16 i jego oblicza

Kingsong KS16 jest obecny na rynku już prawie półtora roku. Od czasu jego premiery trudno doszukać się godnego konkurenta. Z pewnością, dzięki modelowi KS16, marka King Song zyskała wielu zwolenników i mocno zaznaczyła swoją obecność na rynku monocykli elektrycznych.

Pełne oznaczenie modelu KS-16 zawiera dodatkową literę. Występujące do tej pory na rynku oznaczenia to KS-16A, KS-16B, KS-16C oraz KS-16S. Czasami spotkać można się z zapisem KS16-A, KS16-B, KS16-C oraz KS16-S lub bez myślników (KS16A, KS16B, KS16C, KS16S).

Czym różnią się te modele? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

KingSong KS16A

Model A to pierwsze oblicze KS16. Przez wielu uważany za prototyp. Na rynku pojawiła się jednak wyłącznie krótka seria produkcyjna urządzeń o takim oznaczeniu, stąd model ten jest praktycznie niespotykany w Europie. Wszystkie zamówienia zrealizowane przez producenta w okresie raptem ok. dwóch miesięcy (od stycznia 2016 roku do końca lutego 2016) dotyczyły KS16-A.

Wersja ta zdążyła jednak zyskać rozgłos na całym świecie, szczególnie ze względu na wyróżniający się design. W tym czasie KS-16A, poza Ninebotem One, był - zdaniem internautów - praktycznie jedynym "ładnym" 16-calowym elektrycznym monocyklem.

Charakterystycznymi elementami wyglądu zewnętrznego tego modelu były: pomarańczowy wskaźnik baterii umieszczony na górnej pokrywie monocykla oraz rączka wykonana z błyszczącego plastiku. Reszta różnic kryła się wewnątrz urządzenia i dotyczyła elektroniki sterującej. Z tego powodu nie należy aktualizować oprogramowania wbudowanego KS-16A, jako że nie wspiera on wersji przeznaczonych dla KS-16B, KS-16C oraz KS-16S.

Wersje KS16A - z pojemniejszymi akumulatorami - wykorzystywały wyłącznie ogniwa firmy LG.

KingSong KS16B

KS16-B, to najpopularniejsza odsłona KS16, produkowana aż od lutego do grudnia 2016. W stosunku do wersji A, zmodyfikowano płytę główną w części odpowiedzialnej za sterowanie mocą. Zastosowane tranzystory są odwrotnie polaryzowane, co wyklucza kompatybilność oprogramowania między wersjami A i B. Oprogramowanie wersji B można jednak zaktualizować do wersji C, gdyż elektronika sterująca oraz silnik są takie same.

W kwestii designu zmieniono wykończenie rączki oraz zrezygnowano z oddzielnego wskaźnika baterii i od tego momentu poziom naładowania prezentowany jest na bocznych diodach LED. 

Zmieniono także dostawcę ogniw litowo-jonowych dla wersji europejskiej - zamiast LG zastosowano akumulatory firmy Panasonic.

KingSong KS16C, czyli face-lifting KS16B

Produkcję wersji KS16-C rozpoczęto w 2017 i jest to obecnie najnowsza wersja. Ze względu na brak istotnych różnic w stosunku do dopracowanego i bezawaryjnego KS16-B, wersja ta jest nazywana także face-liftingiem.

Kolejne, wdrożone modyfikacje w największym stopniu dotyczą pedałów. Zaprojektowano je od początku. Pedały wykonane zostały z lekkiego i wytrzymałego stopu magnezowego oraz pokryte warstwą papieru ściernego dla lepszej przyczepności podeszwy. Dodatkowo, otwarte pedały są teraz ułożone pod lekkim skosem do góry, co znacznie poprawia komfort jazdy oraz powoduje zwiększenie ich zewnętrznej wysokości. Ta ostatnia zmiana zapobiega ocierania pedałami o nawierzchnię, w trakcie wykonywania ciasnych zakrętów - podobnie jak w Inmotion V8.

Jak zawsze dbamy o dostępność wyłącznie najnowszych modeli, dlatego właśnie ta wersja jest w tej chwili dostępna w ofercie naszego sklepu.

KS16S - Kingsong Sports

W marcu 2017 miała premierę wersja specjalna KS16 oznaczona literą S - skrótem od słowa „Sport”. Linia ta nie zastępuje klasycznej KS16 / KS16-C, jest to po prostu sportowa wersja z lepszymi osiągami, której produkcja jest prowadzona równolegle.

Zastosowano tu niezawodną i sprawdzoną obudowę z KS16-C, która dla odróżnienia została wyróżniona przez producenta nowy, srebrnym kolorem, dostępnym wyłącznie dla tego modelu. Zastosowano tu także identyczne pedały po face-liftingu.

Wewnątrz urządzenia różnic jest już znacznie więcej i głównie dotyczą one większej mocy silnika (1200 W zamiast 800 W). Więcej możecie przeczytać w artykule w całości poświęconym temu modelowi: Kingsong KS16S Sport - co nowego?

Wszystkie modele linii KS16, od momentu premiery KS16-A, cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Firma Kingsong rozwijała się od początku istnienia rynku elektrycznych monocykli i zyskała uznanie już przed wprowadzeniem KS16A (przede wszystkim za bezpieczeństwo i jakość swoich produktów). Jednak to właśnie wprowadzenie nowego KS16 było przełomowym momentem dla producenta, gwarantującą drogę do samej czołówki największych graczy na rynku.

Kingsong rozszerza dynamicznie sieć swoich fabryk, produkując coraz więcej urządzeń, by sprostać popytowi na rynku. Możemy być pewni, że linia KS16 będzie kontynuowana, wliczając w to modele KS-16C oraz KS-16S.


Mało kto jednak wie, że Kingsong produkuje inne wersje urządzeń na rynek europejski i USA, a inne na rynek azjatycki wraz z mniejszymi rynkami.
Przede wszystkim wersje przeznaczone na rynek azjatycki oznaczone są marką "KS-Wheel" zamiast "Kingsong" (także z odpowiednio innym logo na padach) i posiadają m.in. gorszej jakości akumulatory LG zamiast ogniw Panasonic / Sanyo.
Z tego powodu należy zwrócić szczególną uwagę na miejsce zakupu i upewnić się, że kupujemy KS16 od autoryzowanego sprzedawcy z Europy. Jednocześnie informujemy, że w naszej ofercie posiadamy oczywiście wersję europejską, czyli "Kingsong" z akumulatorami Panasonic.

Ta strona używa cookies - Czytaj szczegóły
Ta informacja zniknie za chwilę, ale link do naszej polityki prywatności i cookies znajdziesz zawsze w stopce.