Szybka ładowarka

Tutaj można pytać o wszystko dotyczące "elektrycznych kółek".
radoslaw
Jeździ bez problemu
Posts:18
Joined:23 Aug 2017, 10:33
Model unicykla:kingsong ks16
Szybka ładowarka

Postby radoslaw » 15 Mar 2018, 12:42

Witam ponownie
Czy może ktoś testował szybką ładowarkę ? Ponoć pozwala ona dwukrotnie skrócić czas ładowania monocykla.Czy to prawda i czy warto inwestować pieniążki w takie coś, jak na to akumulatory etc
Pozdrawiam

xsemen
Raczkuje
Posts:1
Joined:25 Mar 2018, 12:06
Model unicykla:segway one s2, segway mini pro

Re: Szybka ładowarka

Postby xsemen » 25 Mar 2018, 12:20

przejechałem w 1,5 roku 4200 Km Segway minipro, teraz mam Segway one s2, mają te sama ładowarki i założenia.
Zbudowałem sam szybką ładowarkę ale:
* segway mocno chroni akumulatory, oryginalna ładowarka znamionowo jest w stanie oddać 1,9 A. Lecz automatyka ninebota nie wykorzystuje nawet tego w cąłym procesie.
Wniosek:
Segway dobrze zabezpiecza swój sprzęt, oryginalna ładowarka ma spory zapas mocy i mogła by ładować szybciej o ile było by to zgodne z przyjętą krzywą ładowania, która jest kompromisem czasu ładowania do ilości cykli w życiu akumulatora.
Zbudowaną ładowarką na bazie przetwornicy z akumulatrem żelowym 7,2 Ah 12 V, jestem w stanie naładować z plecaka, w terenie akumulator uzupełniajac zapas energi w segwayu plus 40%. trwa to ok 45 minut.
Zwiększenie prądu ładowania do 2,3 A powoduje zadziałanie bezpiecznika ( po 1 minucie samoczynnie wraca do pracy) . Więc Segway mądrze się broni przed szybkim ładowaniem.
Na pewno w wyjątkowych sytuacjach, kiedy nam bardzo by zależało można by się pokusić o szybkie doładowanie ( nie do 100%!!!) akumulatora, taka filozofia rezerwy paliwa, ale musiałby to być mądrze wykorzystywane podobnie jak silne leki przeciwbólowe są tylko na receptę. Bo mają działanie uboczne.


Return to “Ogólne pytania i dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron