Wrażenia z jazdy, opinie

Wszystko na temat monocykli Kingsong.
Piterus
Zainteresowany
Posts:8
Joined:29 Sep 2017, 14:57
Re: Wrażenia z jazdy, opinie

Postby Piterus » 29 Sep 2017, 15:03

Witam wszystkich użytkowników
Jestem posiadaczem „kółka” kingsong od niedawna i mam do Was pytanie. Czy pierwsze wrażenie z jazdy wiązało się z brakiem równowagi na boki ? Nie wiem czy dobrze to określiłem ale mocno nie mogę mogę jej złapać. ;) Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz

User avatar
Adrian
Site Team
Posts:53
Joined:23 Jan 2017, 20:18

Re: Wrażenia z jazdy, opinie

Postby Adrian » 04 Oct 2017, 05:15

Witamy na forum!

Utrzymanie równowagi na boki to jedna z rzeczy, której na początku trzeba się nauczyć, jest to kompletnie normalne.

Nawet, kiedy nauczyliśmy się już w miarę jeździć, wszelkie "drżenie" czy "bujanie na boki" podczas jazdy prosto jest normalne na początku i przejdzie kompletnie po ok. tygodniu/dwóch częstej jazdy.

Co mogę poradzić od siebie, to nie wymuszać dodatkowego nacisku czy korekty na pedały. Najlepiej jest odpuścić i wykonywać minimalne ruchy od kolan w dół. W momencie, gdy nie napieramy na pedały, koło jedzie prosto.

To jak z samochodem - na początek nauki jazdy każdy próbował kontrować skręt kierownicy, wykonując skręt w przeciwną stronę. Dopiero potem przyzwyczajamy się, że kierownica sama odbija i nie należy wykonywać "kontry", aby nie wypaść z pasa. Ta sama zasada - minimalne ruchy.
Podczas jazdy autostradą, na zakręcie, kierownicę trzyma się w zasadzie sztywno w jednej pozycji.
Wyobraź sobie, że to samo musisz zrobić z monocyklem - zablokuj nogi w danej pozycji i będziesz jechał płynnie.

Daj znać jak idą postępy i powodzenia!

Pozdrawiam

stolak1
Raczkuje
Posts:1
Joined:10 Jun 2017, 11:12
Model unicykla:Airwheel X8

Re: Wrażenia z jazdy, opinie

Postby stolak1 » 08 Oct 2017, 22:32

Bez innej osoby, sam, na ścieżce rowerowej (z 1 barierką) uczyłem się. Zajarzyłem, gdy przypomniałem jak jeżdżą na snowboardach (małe skręty w prawo i lewo, wężykiem...)
Spróbowałem "tańczyć twista" też króciutkie "prawo-lewo". Skręt w stronę w którą leciałem trochę dłuższy/głębszy, w przeciwną tylko trochę płycej/słabiej.
I TO BYŁO TO!
ZAJARZYŁEM!
Załapałem utrzymanie równowagi. Tak wprawiałem się w lataniu 10cm nad ścieżką do rozładowania aku. Pomocne też jest wahadłowo machać rękoma obie przód, obie tył, współbieżnie. Myślę, że to zjawisko żyroskopu.
Życzę sukcesu
stolak1

Piterus
Zainteresowany
Posts:8
Joined:29 Sep 2017, 14:57

Re: Wrażenia z jazdy, opinie

Postby Piterus » 09 Oct 2017, 23:11

Dzięki za wskazówki
Teraz tylko czekam na wygojenie kości piszczelowej w która wjechało mi kółko przy utracie równowagi i zaczynam trening :)

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: Wrażenia z jazdy, opinie

Postby Bat » 13 Oct 2017, 03:57

stolak1 - tak właśnie jest. Na początku wydaje się, że kółko jest niemożliwe do opanowania, aż w końcu coś nagle "przeskoczy" i nagle wiadomo o co chodzi. Dlatego nie ma co się zniechęcać za szybko.

Piterus - informuj dalej o postępach! Mam nadzieję, że piszczel OK ;-)
Jak kółko upada na początku to najlepiej go nie łapać, tylko odskoczyć na bok. Później takie rzeczy się już nie zdarzają i da się przewidzieć zachowanie monocykla. Jednak na początku pianka ochronna i dystans to podstawa :)

Witam Was na forum!


Return to “Oficjalne Forum Kingsong Polska”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron