Kingsong KS-16B

Wszystko na temat monocykli Kingsong.
_r1
Jeździ nawet tyłem
Posts:22
Joined:07 Jul 2016, 22:50
Model unicykla:KS16
Kingsong KS-16B

Postby _r1 » 02 Aug 2016, 09:06

Z racji że jest problem z instrukcją do KS-16, jedyne co znalazłem to przygotowany przez Holendrów manual do KS-14 (http://futurewheels.nl/wp-content/uploa ... -EN-US.pdf), postaram się opowiedzieć o moich odkryciach. Jeżeli ktoś ma manuala proszę o podrzucenie.

Przyciski:
Kółko Kingsonga ma dwa przyciski, duży i mały. Gdy urządzenie jest wyłączone, mały przycisk służy do włączenia profilu Bluetooth do słuchania muzyki z głośników, gdy dioda LED na małym przycisku świeci, kolejne jego krótkie naciśnięcie włącza białe światła LED w obu kierunkach, kolejne krótkie - wyłącza światła, długie naciśnięcie - wyłącza urządzenie. Duży przycisk służy do włączenia urządzenia do jazdy. Gdy kółko jest włączone do jazdy mały przycisk włącza profil Bluetooth do słuchania muzyki. Gdy dioda LED na małym przycisku świeci, kolejne jego krótkie naciśnięcia przełączają cyklicznie tryb działania świateł w trakcie jazdy. Niestety, domyślnie, zawsze po włączeniu urządzenia, światła są w trybie Auto. Niestety gdyż urządzenie nie zapamiętuje naszych ustawień. Pierwsze naciśnięcie małego przycisku wyłącza światła w ogóle, drugie włącza, kolejne to tryb Auto i tak w kółko.

Stan baterii:
Stan naładowania baterii wyświetlany jest na 9 bocznych diodach LED. Niestety od firmware 1.20 gdy naładowanie baterii spadnie poniżej 50% kółko samo obniża limity prędkości (alarmy). Może tak jest bezpieczniej.

Aplikacja na Androida:
Nie mam iFona więc nie mogę o tym nic napisać. Wiem że jest apka na jabłko. Natomiast jeżeli chodzi o Androida to aplikacje są dwie. Jedna mała druga duża. Najlepiej pobrać je ze strony Australijskiego Kingsonga, który nazywa się Milbay: http://www.milbay.com.au/sbv/app
Mała apka to wersja 2, często występująca pod nazwą "KingSong Android4.0.apk", rozmiar: 1.05MB. Wbrew nazwie działa nawet na Androidzie 6.0.1 bo takowy akurat posiadam.
Duża apka to wersja 3.0 do pobrania również ze strony http://kingsong.com/english/index.php/N ... _id/7.html rozmiar: 6.18MB.
Apka v2 daje mniej opcji konfiguracyjnych i jest troszkę biedniejsza graficznie. Jednak z mojego doświadczenia wynika że mała apka nie ma problemu z połączeniem się z kółkiem, natomiast z Apką v3 jest gorzej. Ostatecznie aby połączyć się z EUC musiałem użyć triku polegającego na uruchomieniu Aplikacji v2, włączeniu skanowania, następnie uruchomieniu v3 gdy v2 działa w tle. Wtedy dopiero skanowanie w v3 zaczęło przynosić rezultaty i kółko się znalazło. Dopiero aplikacja v3 umożliwia wyłączenie gadania urządzenia przy włączaniu. Tekst "Hello Kingsong" jest dość uciążliwy na dłuższą metę. Co może pomóc w połączeniu aplikacji z urządzeniem:
- u mnie na początku żadna z aplikacji nie znajdowała urządzenia, dopiero dwukrotne naciśnięcie dużego przycisku kółka w momencie włączenia (tak jak podwójne kliknięcie myszką), spowodowało że aplikacja v2 znalazła urządzenie, teraz już nie mam tego problemu :|
- skanowanie Bluetooth w Androidzie powinno widzieć dwa urządzenia: KingSong Music (to po aktywacji małym przyciskiem), oraz KS-16-1798 (to gdy urządzenie jest włączone do jazdy dużym przyciskiem). Ten drugi jest przewidziany dla aplikacji i nie należy się łączyć z nim poza aplikacją Kingsonga gdyż to i tak nic nie da.
- najlepiej zacząć od aplikacji v2. Jak uda się połączyć z kółkiem, wtedy można próbować v3.

Kod odblokowujący, umożliwiający zmiany limitów alarmów, można sobie wygenerować na podstawie ISN lub adresu MAC Bluetooth z tego generatora: https://kingsongunlocker.github.io/

Tryby jazdy:
Play Mode - najtwardsze przyspieszenie i hamowanie
Ride Mode - średnie
Study Mode - miękkie

Apka 3.0 ma jeszcze sporo błędów i potrafi zamiast wyłączenia światła, włączyć głos. Mam nadzieje że będą to poprawiać ale na razie to nie mogą sobie od pół roku strony internetowej zrobić. Zapracowani ci Chińczycy.

Są jeszcze jakieś inne apki do logowania parametrów i GPS w trakcie jazdy, dość dobra to "WheelLog" do ściągnięcia ze sklepu Google Play

Jak coś mi się przypomni to napiszę, a jak ktoś coś... to proszę :)

User avatar
Yakuza
Jeździ nawet tyłem
Posts:29
Joined:15 Mar 2016, 03:54
Model unicykla:Gotway ACM 16/ Msuper v3s

Re: Kingsong KS-16B

Postby Yakuza » 01 Oct 2016, 20:20

Gratki niezły referat -- z pewnoscią komus sie to przyda
Żyję bo nie mam na trumnę


Return to “Oficjalne Forum Kingsong Polska”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron