Gdzie kupić KingSong, GotWay, IPS?

GexN
Zainteresowany
Posts:7
Joined:02 Jun 2016, 08:41
Model unicykla:Obecnie InMotion V5F+, kiedyś Airwheel X3
Gdzie kupić KingSong, GotWay, IPS?

Postby GexN » 13 Jun 2016, 14:57

Cześć,

Szukam sklepu w którym można kupić jedno z kółek marki KingSong, GotWay lub IPS? Najbardziej interesuje mnie KingSong KS 16, ale w Polsce nie widzę, żadnego sprzedawcy który oferowałby coś innego niż Airwheel lub Ninebot.

Może ktoś ma jakieś doświadczenia i poleci/odradzi jakiś sklep?

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: Gdzie kupić KingSong, GotWay, IPS?

Postby Bat » 22 Jun 2016, 00:01

W Polsce jest ciężko, chyba musisz spróbować na eBay :-(

_r1
Jeździ nawet tyłem
Posts:22
Joined:07 Jul 2016, 22:50
Model unicykla:KS16

Re: Gdzie kupić KingSong, GotWay, IPS?

Postby _r1 » 11 Jul 2016, 20:35

na ali
Last edited by _r1 on 23 Aug 2016, 12:58, edited 1 time in total.

User avatar
Yakuza
Jeździ nawet tyłem
Posts:29
Joined:15 Mar 2016, 03:54
Model unicykla:Gotway ACM 16/ Msuper v3s

Re: Gdzie kupić KingSong, GotWay, IPS?

Postby Yakuza » 17 Jul 2016, 09:27

Nie trzeba juz sciagac z Chin po przez aliexpress - we Francji GW ma swojego przedstawiciela.Dostaniesz tez w niemczech. Mam gdzies ich strone, poszukam i wrzuce
Żyję bo nie mam na trumnę

_r1
Jeździ nawet tyłem
Posts:22
Joined:07 Jul 2016, 22:50
Model unicykla:KS16

Re: Gdzie kupić KingSong, GotWay, IPS?

Postby _r1 » 28 Jul 2016, 21:04

Yakuza może i nie trzeba ale podam Ci kilka liczb. Kupiłem KS16 680Wh na aliexpress za 1200$, w złotówkach wyszło mnie to niecałe 5tyś. Cena zawiera transport oraz wszelkie opłaty celne itd. Kółko przyszło dzisiaj, czekałem na nie długie 16 dni, działa i jest zajefajne. To samo można kupić z francji na kingsong france jest cennik. Ten sam model i typ, czyli 680Wh kosztuje 1499 euro. Nic nie wiem na temat ceny transportu ale nawet jakby był w cenie to różnica wynosi ponad 1tyś złotych czyli 20% ceny. Czy nadal uważasz że to ma sens?
Pozdrawiam i idę jeździć dalej :)
Last edited by _r1 on 14 Sep 2016, 20:18, edited 1 time in total.

User avatar
Yakuza
Jeździ nawet tyłem
Posts:29
Joined:15 Mar 2016, 03:54
Model unicykla:Gotway ACM 16/ Msuper v3s

Re: Gdzie kupić KingSong, GotWay, IPS?

Postby Yakuza » 01 Aug 2016, 05:30

r1 miałes farta bo cena nie zawiera opłat celnych - do tej kwoty powinienes zapłacić jeszcze cło o koło 3% i 23% Vat. Czyli wychodzi Ci to samo co we Francji. WSzystko co zostaje sprowadzone z Chin i USA podlega opłatą celno skarbowym.
Nie wszystkie paczki są clone – realnie sprawdzane jest w zależności od urzędu kilka, do kilkunastu procent przesyłek i większość paczek dociera z Chin do odbiorców w Polsce bez clenia.

CŁO I VAT zawsze płaci odbiorca przesyłki , nigdy nadawca. W przypadku zakupów o niedużej wartości, do 22 euro, przesyłki pochodzące z Chin są zwolnione z VAT. Natomiast jeżeli sprzedający na deklaracji celnej zaznaczy okienko z napisem „Gift” – wartość przesyłki zwolnionej z podatku VAT wzrasta do 45 euro. Podsumowując – jeżeli zamówimy towar z AliExpress o wartości niższej niż 22 euro, nie zapłacimy VAT-u, a powyżej 22 euro do 45 euro – prawdopodobnie nie zapłacimy VAT-u, ponieważ chińscy dostawy niemal we wszystkich przypadkach zaznaczają „Prezent” na deklaracji celnej.

Kupując na AliExpress, możemy spotkać się również z koniecznością opłacenia cła. Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Finansów: „Zwolnione z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości, wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się w Unii Europejskiej, przy czym „towary o niewielkiej wartości" oznaczają towary, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EUR na przesyłkę.”

W przypadku gdy zakupiony przez nas towar ma wartość wyższą niż 150 euro, otrzymamy zawiadomienie o konieczności dosłania dokumentów potwierdzających zakup. Wysokość cła jest różna dla poszczególnych produktów, warto mieć na uwadze, że część z nich ma zerową stawkę, a pozostałe wynoszą od 3-8% wartości towaru. Koszt cła dla konkretnego towaru możemy sprawdzić w systemie ISZTAR. Cło razem z podatek VAT opłacimy przy odbiorze przesyłki.

Kupujący na AliExpress potwierdzają, że nie wszystkie paczki są sprawdzane przez urzędy celne, dlatego też konieczność opłacenia VAT-u i/lub cła może nas po prostu ominąć. Co w przypadku, gdy zdecydujemy się na nieopłacenie cła lub VAT-u? Przesyłka wróci do sprzedawcy, a my będziemy musieli liczyć się z niełatwą drogą odzyskania pieniędzy.
Żyję bo nie mam na trumnę

_r1
Jeździ nawet tyłem
Posts:22
Joined:07 Jul 2016, 22:50
Model unicykla:KS16

Re: Gdzie kupić KingSong, GotWay, IPS?

Postby _r1 » 01 Aug 2016, 10:06

Stary, ja to wszystko wiem, kupuje już na aliexpress, a czasami na alibabie już od paru lat. Jednak w tym wypadku chińczyk zapewnił mnie że wszelkie opłaty dotyczące przesyłki w tym celne zostały już uwzględnione w cenie przesyłki co mnie bardzo zdziwiło. Zazwyczaj tak duża paczka nie przechodzi w urzędzie celnym bokiem. Chińczyk wyraźnie napisał że nie zapłacę już ani centa. Jeżeli by się to zdarzyło to musiałbym reklamować zakup. W tej chwili nie mogę się dogadać z chińczykiem co do wyłączenia uciążliwego "Hallo Kingsong" przy włączaniu urządzenia. Nie dość że wszyscy się gapią na mnie jak jadę, to jeszcze jak włączam to już od razu się gapią zanim wsiądę na kółko. Z drugiej strony to gapienie ma plusy bo samochody puszczają mnie ładnie na drogach rowerowych. Raz jak kółko upadło na bok to nawet zaczęło gadać do mnie po chińsku.

User avatar
Yakuza
Jeździ nawet tyłem
Posts:29
Joined:15 Mar 2016, 03:54
Model unicykla:Gotway ACM 16/ Msuper v3s

Re: Gdzie kupić KingSong, GotWay, IPS?

Postby Yakuza » 05 Aug 2016, 05:29

Super ze kupujesz od klku lat na AliExpress ale Polskie prawo tak stanowi a Chinczyk leci w bambuko okłamując klienta. Sposób Chinczyka jest taki ze paczka nie idzie bezposrednio do Polski na Okęcie( bo tam nie przejdzie bez cła i vatu ) tylko najczesciej przez Amsterdam lub któryś z niemieckich urzedów celnych - a oni maja dosyc swoich paczek do oclenia i Twoja przepuszczają
Żyję bo nie mam na trumnę

_r1
Jeździ nawet tyłem
Posts:22
Joined:07 Jul 2016, 22:50
Model unicykla:KS16

Re: Gdzie kupić KingSong, GotWay, IPS?

Postby _r1 » 09 Sep 2016, 17:47

Kingsong już jest w Polsce. http://kingsong.pl

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: Gdzie kupić KingSong, GotWay, IPS?

Postby Bat » 26 Sep 2016, 23:36

Super, że KingSong w końcu wszedł do PL :-)


Return to “Sklepy”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests