co najlepsze?

Nie wiesz co kupić? Stwórz temat i napisz do czego potrzebujesz monocyklu oraz w jakiej cenie. Pomożemy wybrać najlepszy model spełniający Twoje wymagania!
speedo
Zainteresowany
Posts:5
Joined:20 Sep 2015, 00:55
co najlepsze?

Postby speedo » 20 Sep 2015, 00:58

witam

interesuje mnie monocykl do 3500 zł

chcę żeby był jak najszybszy i miał w miarę pewny zasięg, do tego był w miarę poręczny

co najlepiej kupić teraz?

Aldrin
Zainteresowany
Posts:5
Joined:20 Sep 2015, 11:15

Re: co najlepsze?

Postby Aldrin » 20 Sep 2015, 16:13

Ja bym Ci polecił dopłacić i wziąć Ninebota One E+. Kosztuje ok. 3900 zł.

Szybką jazdę opanujesz po tygodniu i wtedy Ninebot ma dużą przewagę nad innymi modelami, jak np. Airwheel, które zaczynają piszczeć od 14 km/h, a to jest wolna prędkość. Ninebot zaczyna dopiero od 21 km/h, maksymalnie możesz jechać 22 km/h.

Za 2 miesiące ma wyjść Ninebot One P, który będzie potrafił wyciągnąć nawet 28-30 km/h przy tym samym zasięgu, czyli ok. 35 km.

Te sprzęty ważą ok. 14-15 kg, ale nie jest to problem żeby je przenieść w ręce mały dystans. Ważne jest to, że Ninebot One jest okrągły w całości i nie ma takich wystających elementów jak inne monocykle elektryczne.
Poza tym jest po prostu ładny.

Jak chcesz na teraz to bierz Ninebot One E+.

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: co najlepsze?

Postby Bat » 23 Sep 2015, 13:58

Ja też polecam Ninebot One E+, sam na nim śmigam. Wiele czytałem przed zakupem na zagranicznych forach, oglądałem też filmiki i generalnie ten model jest obecnie najlepszy (też już ostrzę ząbki na Ninebot One P albo P+).

User avatar
Glyyder0
Jedną nogą na kółku :-)
Posts:10
Joined:05 Oct 2015, 00:19
Model unicykla:Solowheel

Re: co najlepsze?

Postby Glyyder0 » 05 Oct 2015, 00:36

Ja śmigam na Solo i sobie chwalę, ale chyba Ninebot jest jednak szybszy. Sam myslałem o bocie, tyle że miałem okazję kupić Solo w UK. Tam mają jeszcze różne inne firmy, których nie ma w Polszy, np. Gotway Msuper, Firewheel itp.
Msuper potrafi wyciągnąć nawet do 40 km/h, ale jest strasznie brzydki.

User avatar
spellbinder
Jedną nogą na kółku :-)
Posts:10
Joined:16 Nov 2015, 09:46
Model unicykla:Gotway MSuper 18

Re: co najlepsze?

Postby spellbinder » 16 Nov 2015, 11:52

Pewnie już coś kupiłeś, ale pozostawię info dla potomnych. Z takim budżetem celowałbym pewnie w Gotway MCM4, ulepszona wersja MCM2, poręczny, prędkość max 33km/h, 800 W silnik, akumulatory Panasonic lub Sony, zasięg zależy od wybranych aku. od 130WH do 680 WH. Przy największych dystans który możesz pokonać to jakieś 60-70 km.

Osobiście jeżdżę teraz na Gotway MSuper 18 8-)
Uwierz, że przy prędkości 40km/h można mieć mokro w majtach, ale frajda jest nieziemska.
Mijasz ludzi z "karpiem" na froncie, którzy nie zdążą nawet spytać co się stało - bezcenne
Zasięg również około 60 km. Silnik 1000W.
Przesiadkę z X3 na Gotway'a porównałbym do przesiadki z Tico do Hammera :D
Pozdrawiam. Kuba

Image

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: co najlepsze?

Postby Bat » 20 Nov 2015, 23:46

A jak z BMS?
Słyszałem, że GotWay potrafi się wyłączyć jak jedziesz 40 km/h i ciśniesz mocno na przód?
Czy to prawda?

40 km / h to na pewno musi być frajda. Moje 25 km/h w Ninebocie jest już niewystarczające, a nowy model Ninebot P wyciąga tylko 30 km /h. Niby w mieście wystarcza, ale jak jest wolna droga rowerowa to i tak fajnie by było jeszcze przycisnąć :D

speedo
Zainteresowany
Posts:5
Joined:20 Sep 2015, 00:55

Re: co najlepsze?

Postby speedo » 25 Nov 2015, 01:12

kupiłem już ninebota one i na razie jestem zadowolony dzięki chłopaki

User avatar
spellbinder
Jedną nogą na kółku :-)
Posts:10
Joined:16 Nov 2015, 09:46
Model unicykla:Gotway MSuper 18

Re: co najlepsze?

Postby spellbinder » 26 Nov 2015, 16:29

Powiem szczerze, że mam obawy, że wylecę do przodu w niekontrolowany sposób i skrócę swój żywot(jeżdżę bez ochraniaczy i kasku). Słyszałem, że od maja 2015 Gotway nie wstawia dodatkowych zabezpieczeń w postaci BMS. W nowych skorupach typu 2(nowe to tylko carbon i biały), które są cieńsze chyba o centymetr, nie powinno już tego być. Ja niestety pomimo zakupu jesienią mam raczej wersję pierwszą. Wiem, że można zlutować razem nóżki tranzystorów na akumulatorkach i ominąć ten problem, ale jakoś nie mam ku temu przekonania. Póki co unikam:
a) szybkiej jazdy gdy zgasną 2 z 4 led
b) nagłego przyspieszania na zimnym urządzeniu
c) przechowywania w temperaturze poniżej 10°C

Swoją drogą, co za poroniony pomysł z tym BMS, żeby stawiać żywotność baterii ponad zdrowie i życie ludzkie.

jojohny
Zainteresowany
Posts:5
Joined:27 Nov 2015, 14:29
Model unicykla:U8

Re: co najlepsze?

Postby jojohny » 27 Nov 2015, 14:39

Witam forumowiczów,
Ja osobiście jestem od niedawna wręcz szczęśliwym posiadaczem monocykla U8 firmy BWHEEL i kupiłem za 2699zł, więc porównując z cenami innych marek i modeli, był to wg. mnie zakup bardzo atrakcyjny. Wg. GPS w telefonie uzyskałem 23km/h - fakt, że urządzenie " piskaniem" informowało mnie o przekroczeniu prędkości, ale po pierwszej delikatnej wywrotce udało mi się w miarę stabilnie utrzymać taką prędkość... :)
Z zasięgiem jest myślę całkiem nieźle, choć ciężko mi tu dokładnie sprecyzować.
Osobiście, to z czystym sumieniem mogę polecić.

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: co najlepsze?

Postby Bat » 29 Nov 2015, 18:30



Return to “Mój pierwszy elektryczny monocykl - co wybrać?”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests