Modele z podwójnym kołem - warto?

Nie wiesz co kupić? Stwórz temat i napisz do czego potrzebujesz monocyklu oraz w jakiej cenie. Pomożemy wybrać najlepszy model spełniający Twoje wymagania!
bukimi
Raczkuje
Posts:1
Joined:12 Apr 2018, 13:30
Model unicykla:(nie mam)
Modele z podwójnym kołem - warto?

Postby bukimi » 12 Apr 2018, 13:36

Witam,

niedługo zmieniam pracę i będę do niej mieć około 4-5km w jedną stronę, głównie po ścieżce rowerowej i w mieście.
Nigdy nie jeździłem na żadnej deskorolce ani innych sportowych urządzeniach skoncentrowanych na utrzymywaniu równowagi (oprócz roweru).

Przeglądam oferty różnych firm, rozważając zakup pierwszego monocykla. AirWheel ma modele w serii Q, które są przeznaczone dla osób początkujących, bo mają podwójne koło, na którym ponoć łatwiej utrzymać równowagę. Żona w ogóle odradza mi monocykl, wieszcząc, że nie dam rady na tym jeździć...

Ktoś testował modele z podwójnym kołem? Różnica jest odczuwalna? Są inne rozwiązania dla osób, które nie czują się zbyt pewnie w temacie? Są inne modele z takim podwójnym kołem?

Szpon111
Zainteresowany
Posts:5
Joined:03 Jun 2017, 12:57

Re: Modele z podwójnym kołem - warto?

Postby Szpon111 » 12 Apr 2018, 15:47

Witam.

Odpowiedz nie jest jednoznaczna, bo to zalezy od preferencji, aczkolwiek zalecam nauke na jednym kole, bo to zmniejsza ciezar calego urzadzenia jak i zwieksza zwrotnosc, gdy przychodzi nam mijac przeszkody stale lub ludzi. Nie jezdzilem na dwukolowym nigdy, ale mialem Airwheel X8, a teraz KingSong KS16-C.
Producenci odchodza od pomyslu dodatkowego kola, nie ma na to popytu, a wcale nie jest trudna nauka jazdy na monocyklu. Kwestia paru godzin i juz mozna z doza rozwagi i bez brawury smigac (wiek nie ma tu znaczenia i koordynacja ruchowa ogolem). Wiadomo, ze stabilizacja bedzie wieksza przy dwoch oponach rownoleglych, ale lepiej wiecej trudu wniesc w nauke na jednym kole i miec wieksza satysfakcje.

Kalmar
Jeździ nawet tyłem
Posts:48
Joined:03 Nov 2016, 21:03
Model unicykla:bWheel U8 / KS14D

Re: Modele z podwójnym kołem - warto?

Postby Kalmar » 14 Apr 2018, 08:23

Łatwiej się nauczyć jeździć na podwójnych kołach ale moim zdaniem nie warto kupować tego typu kółek.
Ci, którzy jeździli na podwójnych kołach mówią, że potem trzeba się na nowo przyzwyczaić do jednego koła, zwłaszcza przy skręcaniu gdzie na dwóch kołach ciężko się wogóle przechylić co jest podstawową techniką jazdy w zakrętach na jednym kole (tak jak na rowerze). Poza tym te kółka są już dzisiaj zbyt wolne i mają małe akumulatory.

Jedynym według mnie takim "podwójnym" modelem wartym uwagi byłby InMotion V3 Pro ze względu na dodatkowe "bajery' w postaci wyświetlacza dotykowego i bardzo dobrych głośników. Tyle, że jak pokazują przykłady, prędzej czy później użytkownicy i tak kupują klasyczny monocykl z jednym kołem.
Pozdrawiam. Tomek.
Stargard - zachodniopomorskie.


Return to “Mój pierwszy elektryczny monocykl - co wybrać?”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron