Pedały - pokrycie ścierne pedału

Nie wiesz co kupić? Stwórz temat i napisz do czego potrzebujesz monocyklu oraz w jakiej cenie. Pomożemy wybrać najlepszy model spełniający Twoje wymagania!
radoslaw
Jeździ bez problemu
Posts:18
Joined:23 Aug 2017, 10:33
Model unicykla:kingsong ks16
Pedały - pokrycie ścierne pedału

Postby radoslaw » 01 Feb 2018, 11:59

Witam wszystkich :)

Poruszę temat pedałów czyli tego na czym trzymamy stopy podczas jazdy.
Po około 1600 km niestety ale u mnie nie było już od części zew. na połowie pedału elementu ściernego ( zsuwały się stopy ). Nie kupując oryginalnych elementów czyt. elementu ściernego gripa zastosowałem taśmę antypoślizgową w tym przypadku 2,5 cm bez zbędnego dopieszczania jak na zdj ( wycinania ). Sprawdza się rewelacyjnie, szybki montaż - ma klej na drugiej stronie więc kwestia wycięcia pasków i ich przyklejenia.
Trzyma stopy lepiej niż na początku. Podaje link do sklepu przykładowego gdzie można wybrać odpowiednie uziarnienie oraz szerokość jeśli ktoś chcę zadbać o dodatkowy image.

http://e-samoprzylepne.pl/pl/c/Tasmy-z- ... razyjne/68

Zakupić taką taśmę można też w Bricomanie np.

https://www.bricoman.pl/farby-srodki-do ... na-5mx25mm

Ja akurat z takiej skorzystałem. Na obiekcie mam takową i po 3 latach użytkowania przez tysiące osób dalej jest widoczny materiał ścierny i działa tzn. trzyma obuwie.
Mam nadzieję, że temat się przydał :)
Pozdrawiam
Attachments
IMG_0522.JPG
IMG_0520.JPG

User avatar
Adrian
Site Team
Posts:53
Joined:23 Jan 2017, 20:18

Re: Pedały - pokrycie ścierne pedału

Postby Adrian » 08 Mar 2018, 01:54

Witam!

Dzięki za podzielenie się pomysłem.

Pomijając kwestię estetyki, zaznaczę tylko, że oryginalny grip został odpowiednio opracowany, aby zapewnić optymalne warunki przyczepności, gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Korzystając z alternatywnych rozwiązań lub jeżdżąc na zużytym, oryginalnym gripie, robi się to na własną odpowiedzialność.

Przy decydowaniu się na takie rozwiązanie, proszę chociaż o sprawdzanie, czy dana taśma ma przynajmniej tak samo dobrą przyczepność.
Z kolei zbyt mocna przyczepność może powodować utrudnienie w poprawianiu ułożenia stopy podczas jazdy.

Proszę też nie traktować mojej odpowiedzi jako atak - udzielanie ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa jest moim obowiązkiem. W każdym razie, jestem przekonany, że wiesz co robisz i w tym zakresie pomysł mi się podoba - jest kreatywny i prosty.

Pozdrawiam

jungla
Raczkuje
Posts:3
Joined:02 Aug 2018, 20:16
Model unicykla:MCM4HS

Re: Pedały - pokrycie ścierne pedału

Postby jungla » 02 Aug 2018, 20:30

Dzieki Radek za tipa, powoli zbieram sie za zrobienie gripow i szukalem wlasnie sklepu gdzie moglbym scierniaka kupic!
Dzieki wielkie

Pozdroofka


Return to “Mój pierwszy elektryczny monocykl - co wybrać?”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron