Kingsong KS16 vs InMotion V8

Nie wiesz co kupić? Stwórz temat i napisz do czego potrzebujesz monocyklu oraz w jakiej cenie. Pomożemy wybrać najlepszy model spełniający Twoje wymagania!
User avatar
Justyna
Site Team
Posts:15
Joined:12 Dec 2016, 23:26
Model unicykla:IPS Zero
Kingsong KS16 vs InMotion V8

Postby Justyna » 07 Mar 2017, 00:57

Cześć!

Zapraszam do przeczytania mojego nowego artykułu i do dyskusji! :twisted:

https://www.elektrycznemonocykle.pl/sta ... s16-c__194

Co byście wybrali i dlaczego? KS16 czy V8?

Kalmar
Jeździ nawet tyłem
Posts:48
Joined:03 Nov 2016, 21:03
Model unicykla:bWheel U8 / KS14D

Re: Kingsong KS16 vs InMotion V8

Postby Kalmar » 30 Jun 2017, 15:04

Jeszcze dodałbym do tego drugie porównanie KS14D vs GotWay MCM4HS bo na takim rozdrożu stoję w tej chwili ;)
Wybór jest trudny ponieważ tego co posiada jeden, nie ma drugi i taki to jest wybór ;)
Moim zdaniem V8 nie ma konkurencji pod względem wyglądu. Design tego kółka jest obłędny. Wadą V8 jest w moim odczuciu brak dobrego tylnego światła i głośników do odtwarzania muzyki. W porównaniu do KS16 jest też lżejszy. Producent pisze też o łatwo wymiennej baterii i większej sprawności zespołu silnik-sterownik.
Z V8 miałem styczność dość krótko, przejechałem się ale nie mam porównania do KS16 ponieważ nie miałem okazji nim jeździć.
Tego czego obawiam się w KS jest duża masa i szerokość. Taka krówka :lol:
Zalety KS to głośniki, przełączane automatyczne światła i delikatnie wyższa prędkość choć InMotion napędza wyższe napięcie (84V). Niektórym przeszkadza dźwięk silnika (komutacji) w KS, nie wiem jak to wygląda w praktyce. V8 jest cichy.
Pozdrawiam. Tomek.
Stargard - zachodniopomorskie.

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: Kingsong KS16 vs InMotion V8

Postby Bat » 30 Jun 2017, 22:11


Kalmar
Jeździ nawet tyłem
Posts:48
Joined:03 Nov 2016, 21:03
Model unicykla:bWheel U8 / KS14D

Re: Kingsong KS16 vs InMotion V8

Postby Kalmar » 01 Jul 2017, 00:03

Pozdrawiam. Tomek.
Stargard - zachodniopomorskie.

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: Kingsong KS16 vs InMotion V8

Postby Bat » 01 Jul 2017, 20:26

MCM4 jest za to cięższy i nie ma rączki. Nieco większy akumulator to zbyt mała różnica - z zasięgu KS-14D byłbyś bardziej niż zadowolony - jest niemal identyczny jak V8.

Co do KS-14S to już wg mnie przerost formy nad treścią. Tak duże akumulatory powodują, że "czternastka" zaczyna przypominać szesnastkę, a największy plus 14D - czyli miękkie i małe pady, zmieniają się w wielgaśne i szerokie, co na pewno odbije się na komforcie.

Ja na Twoim miejscu brałbym albo KS-14D albo 16C właśnie, bo tam jest wszystko co już znasz i lubisz (światła, głośniki i dodatkowe wyposażenie) + to czego Ci brakuje: moc, rączka, zasięg i wygoda.

V8 na pewno będzie mniej wygodny i możesz nie być w pełni zadowolony, a MCM4 to baaardzo duży kompromis jak za jedynie nieco większy zasięg.
KS-14 ma jeszcze jeden plus, że dość łatwo można wymienić akumulatory (a nawet tylko jeden z jednej strony, jeśli chcesz), ale wątpię żebyś musiał to robić. Zasięg wystarcza na dalekie podróże, a ładowanie jest względnie krótkie.

User avatar
Justyna
Site Team
Posts:15
Joined:12 Dec 2016, 23:26
Model unicykla:IPS Zero

Re: Kingsong KS16 vs InMotion V8

Postby Justyna » 01 Jul 2017, 21:29

Kalmar, zobacz email :-)

Kalmar
Jeździ nawet tyłem
Posts:48
Joined:03 Nov 2016, 21:03
Model unicykla:bWheel U8 / KS14D

Re: Kingsong KS16 vs InMotion V8

Postby Kalmar » 02 Jul 2017, 00:38

Kiedyś podobał mi się ACM ale on jest nieporęczny do miasta, potem V8 chociaż nie lubię tak mocno świecidełek. KS'a16 ze swoim gadaniem Hello Kingsong może i bym nie prasnął o ścianę bo zły nie jest, a potem tenże sam KingSong zamieszał swoją nową 14-stką i wybór stał się odrobinę kłopotliwy :?

Jeden nie lubi gadania KS czego przykłady mamy na forum-wyłączanie dźwięku powitalnego, ktoś inny chciałby przycisk odłączający napęd w KS bo to kółko mu odpowiada parametrami. Jeszcze ktoś jest pod wrażeniem wyglądu V8 ale chciałby odtwarzać sobie audio. Oba mają rączki teleskopowe więc tutaj źle nie jest.
W związku z powyższym wybór między V8 a KS16 nie jest taki prosty ;)
Pozdrawiam. Tomek.
Stargard - zachodniopomorskie.

User avatar
Adrian
Site Team
Posts:53
Joined:23 Jan 2017, 20:18

Re: Kingsong KS16 vs InMotion V8

Postby Adrian » 03 Jul 2017, 10:49

Witam!

Nie ma kółka idealnego, chociaż połączenie KS16 i V8 byłoby pewnie spektakularne.

KingSong już wypuścił aktualizację do KS-16S, która pozwala kompletnie wyłączyć "Hello KingSong". Kolejne aktualizacje są planowane dla KS-16C, KS-14S oraz D.

Obecnie w KS-16C da się wyłączyć ten komunikat przy włączaniu kółka. Pojawia się on tylko podczas włączania interfejsu Bluetooth.

Pozdrawiam


Return to “Mój pierwszy elektryczny monocykl - co wybrać?”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron