Pierwszy monocykl

Nie wiesz co kupić? Stwórz temat i napisz do czego potrzebujesz monocyklu oraz w jakiej cenie. Pomożemy wybrać najlepszy model spełniający Twoje wymagania!
User avatar
Yakuza
Jeździ nawet tyłem
Posts:29
Joined:15 Mar 2016, 03:54
Model unicykla:Gotway ACM 16/ Msuper v3s
Re: Pierwszy monocykl

Postby Yakuza » 11 Nov 2016, 06:53

Kalmar Ty sam juz sobie odpowiedziałes na temat tanich kółek --- "Nie należy również gwałtownie przyspieszać bo kółko może zostać z tyłu. Niestety silnik i akumulator mają swoje ograniczenia i ja np muszę je brać pod uwagę ponieważ sporo ważę (prawie 100kg z plecakiem)."
Mam Gotway ACM 16 -- silnik wyjsciowa to 1,5 KW a szczytowa to 3KW-- bateria 840Wh wiec takie rzeczy jak zimne wyłaczenie się nie zdarzają. Miałem kilka przygód ale to tylko z własnej winy. Obecnie mam na liczniku przejechane 1900km . Prędkosci z jakimi sie poruszam to 30-35km/h. Dopiero przy baterii 30% i mniej, jezdze z predkoscia 25km/h bez gwałtownych przyspieszen. Przy takich predkosciach osiągam zasięg o koło 50km - byłoby wolniej to byłoby dalej. Swojego ACMa bede sprzedawał bo Gotway wypuscił nowszy model szybszy i z jeszcze wiekszym zasięgiem ( bateria 1680kW)
Rada dla kupujących koła : podawany przez producenta zasięg maksymalny dzielcie na pół a od predkości odejmujcie zawsze mniej więcej 20% -- bedą to wartości realne a nie z kosmosu. I co najważniejsze moc silniuka musi być minimum 800 wat choć ja poniżej 1000 już nic nie kupię.
Żyję bo nie mam na trumnę

Kalmar
Jeździ nawet tyłem
Posts:48
Joined:03 Nov 2016, 21:03
Model unicykla:bWheel U8 / KS14D

Re: Pierwszy monocykl

Postby Kalmar » 11 Nov 2016, 08:09

Gwałtownie to znaczy gwałtownie. Przyspieszać mogę całkiem nieźle ale niestety nie mogę cisnąć na maksa szczególnie przy częściowo rozładowanym akumulatorze. Mam sporo radochy testując granice takiego kółka jak bWheel U8/CXM A8 a ludzie mają jeszcze więcej radochy widząc jak lecę czasami na pysk :lol:
Kiedyś go zmienię, nic nie jest wieczne.

Ty Yakuza to rzeczywiście twardy jesteś 8-) , ACM 16 to przecież niezłe kółko. Całkiem niedawno miałeś zdaje się Osdrich T1 (mógłbyś kiedyś jakąś recenzję sklecić bo z racji wyglądu to kółko zachęca a chyba rewelacji też nie ma).
Myślisz o Msuper V3 czy Monsterze? To spore kółka.

Jak kiedyś wejdą w Europie przepisy, które są dopiero projektowane w tej chwili to powyżej 25km/h w miejscach publicznych będziemy tak samo nielegalni jak użytkownicy robionych przez siebie e-bike'ów (osiągających 60 i więcej km/h), czas pokaże jak to się skończy.
Pozdrawiam. Tomek.
Stargard - zachodniopomorskie.

User avatar
Yakuza
Jeździ nawet tyłem
Posts:29
Joined:15 Mar 2016, 03:54
Model unicykla:Gotway ACM 16/ Msuper v3s

Re: Pierwszy monocykl

Postby Yakuza » 11 Nov 2016, 13:30

Moje kolejne kółko to Msuper V3 i to juz niedługo. Co do Osdrich T1 to szkoda gadac . Maksymalna predkosc to 14km/h i tylko przy pełnej baterii ( normalnie 12km/h ). Zero przyspieszenia i zimne wyłaczenie po przekroczeniu magicznej predkosci 15km/h lub szóstego sygnału alarmu bądz tez przy gwałtownym ruszeniu. Pozbylem sie go po 1,5mies jezdzenia. Totalna porażka. W ACM alarmy sa 2 . Pierwszy przy predkosci 28km/h a drugi przy 30km/h co nie ma wływu na zwiekszenie predkosci do 35km/h i takiej jezdzie non stop. Mój max na tym kole to 42km/h ale tylk przy pełnej baterii i krótkim odcinku. Bezpieczne to 35 do 37km/h -- nigdy mi sie nie wyłaczył. Jak miałem poniżej 35% baterii i gwałtownym ruszeniu( spadek do 10% )to odzywał sie sygnał ostzregawczy i koło stawało sie bardzo miekkie tak jakby mialo sie zaraz wyłaczyc.
Żyję bo nie mam na trumnę

Kalmar
Jeździ nawet tyłem
Posts:48
Joined:03 Nov 2016, 21:03
Model unicykla:bWheel U8 / KS14D

Re: Pierwszy monocykl

Postby Kalmar » 11 Nov 2016, 21:10

Dziękuję. O takie właśnie informacje chodzi. Wtedy ludzie wiedzą czego można się spodziewać po tańszych czy nieznanych lub dzisiaj już starszego typu kółkach. Trudno będąc początkującym wybrać jakieś fajne chociaż już coraz częściej ludzie na pierwsze kółko wybierają np. GotWay MCM4 HS a więc markowe i o przyzwoitych parametrach. Rynek sam powinien zrobić porządek z gorszymi urządzeniami ale podstawa to informacja. Nie kupimy chłamu i powinien on wtedy zniknąć z obrotu.
Jest temat na międzynarodowym forum o tym jakie firmy zostaną na placu boju po zmianach w przepisach, które teraz mają miejsce ale się trochę chłopaki za mocno rozpisali o prawie a mniej o firmach.

Jeżeli nastąpi konieczność zmian w konstrukcji kółek to rzeczywiście wiele firm może tego nie przetrwać bo to oznacza koszty i to pewnie nie małe.

A tak wogóle Biela, żyjesz? Bo my tu o pierwszych kółkach a Ty nic ;)
Pozdrawiam. Tomek.
Stargard - zachodniopomorskie.

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: Pierwszy monocykl

Postby Bat » 12 Dec 2016, 17:55


Kalmar
Jeździ nawet tyłem
Posts:48
Joined:03 Nov 2016, 21:03
Model unicykla:bWheel U8 / KS14D

Re: Pierwszy monocykl

Postby Kalmar » 13 Dec 2016, 00:04

Nie jest tak źle Bat. :)
Jeżdżę na U8 bo kupiłem go dużo taniej i tak został, jeździłem nim po asfalcie jak i w terenie, i wiele razy naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył. Do nauki może być, wtedy jeszcze nie wiedziałem czy będę mógł jeździć czy nie. Okazało się później, że mogę. Pikanie w bWheelu włącza się w okolicy 15km/h, bardziej przeszkadza wychylenie pedałów przy 13,5km/h. Jasne, że do kółek tzw. II generacji bWheel U8 (czyli CXM A8) już nie może startować bo to jest koło I generacji, tak naprawdę z 2014 roku. Nie mogę znaleźć specyfikacji silnika HH20NT60V, na 99% produkował go Hanghong a jedyne co mają teraz to 16" 350W i wcale bym się nie zdziwił jakby U8 miał również nominalnie 350W, wyjaśniałoby to słabości bWheela.
Teraz producenci stosują już inne silniki i inne sterowniki, wszystko się rozwija. Niestety jak na razie tylko Chińczycy je produkują, żadna firma z Europy niczego takiego nie produkuje a niby nic nie stoi na przeszkodzie.
Wywaliłem się 3 razy przy prędkościach rzędu 19,5-20km/h wg GPS. Teraz znam granice tego kółka a przedstawiciele firmy twierdzą, że niektórzy ich pracownicy jeżdżą nawet 25km/h w co mi się nie chce wierzyć bo przy takich obrotach silnik nie powinien już stabilizować pozycji. Zresztą nie ma filmów to dokumentujących a firma raczej nie omieszkałaby tego opublikować jako rekord. Zostawmy to.
Nowego kółka teraz nie mogę kupić co nie znaczy, że tego nie zrobię w przyszłości. Pisząc, że nie mam 2k miałem na myśli nie tyle siebie co innych początkujących którzy tutaj trafią w poszukiwaniu informacji. Jak mówię spotkanym po drodze ludziom, że trzeba dać powyżej 2 tysięcy a najlepiej 3-4 to już nie jest tak różowo. Każdy myśli, że w 1k się zmieści. :lol:
Rzeczywiście komuś kto ceni wygodę i bezpieczeństwo poleciłbym tzw. kółka z prawdziwego zdarzenia czyli KingSong uważany za najbardziej bezpieczne, Inmotion, Gotway czy właśnie IPS (chociaż nie brakuje opisów nagłych wyłączeń większości markowych kółek na forum międzynarodowym).

I na koniec eksperymentalna ciekawostka: mój egzemplarz U8 już nie ma tilt-backu a ostrzeżenie jest tylko na samym końcu i jedzie się wygodnie tyle, że jeszcze za mało zrobiłem kilometrów żeby ze 100% pewnością wypowiadać się co do prędkości maksymalnej, przechylenia i odcięcia zasilania. Będzie czas w lecie to wtedy sprawdzimy jak sobie daje radę na asfalcie w dłuższej trasie.
Pozdrawiam. Tomek.
Stargard - zachodniopomorskie.

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: Pierwszy monocykl

Postby Bat » 13 Dec 2016, 19:47

Good for you :-)

Rozumiem, że grzebałeś w elektronice, aby usunąć tilt-back? Co dokładnie zrobiłeś?

P.S. Ninebot One był też kółkiem tzw. pierwszej generacji :-)

P.P.S. Wiem, że było jakieś kółko produkowane w UK, przynajmniej tak deklarowali, tylko nie pamiętam nazwy. Było odpowiednio droższe, ale za to pominęli Chiny ;-)

Kalmar
Jeździ nawet tyłem
Posts:48
Joined:03 Nov 2016, 21:03
Model unicykla:bWheel U8 / KS14D

Re: Pierwszy monocykl

Postby Kalmar » 13 Dec 2016, 20:57

Pomyślałem, że sprawdzę jak zachowuje się bWheel przy innym sterowniku więc go zamówiłem prosto z Chin. :D
Jest to sterownik 30B4 firmy Microworks, która produkuje również sterowniki dla GotWay'a. Sterownik jest przeznaczony głównie do silników high speed oznaczonych symbolem SZWG60V tej firmy, potrafią sterować też innymi silnikami. Ustawienia zmienia się w aplikacji (aplikacja Gotway lub EGG Unicycle). Są pewne problemy przy sterowaniu silników takich jak w bWheel'u (low speed) ale i tak akurat ten silnik zadziwiająco dobrze to znosi. Kółko jest umiarkowanie miękkie nawet na najtwardszym ustawieniu (są 3) ale można normalnie jechać, nie odczuwam dyskomfortu, brak odchylania pedałów powoduje trochę dziwne uczucie ale wolę to niż łamanie w kostkach :)
Pewną wadą jest piszczenie PWM ponieważ częstotliwość zasilania silnika jest wyższa.
Dźwięk jest dokładnie taki jak tutaj (zestaw sterownik 30B4 + silnik SZWG60V):

Last edited by Kalmar on 31 Dec 2016, 20:13, edited 1 time in total.
Pozdrawiam. Tomek.
Stargard - zachodniopomorskie.

zeus78
Zainteresowany
Posts:7
Joined:05 Oct 2016, 11:50
Model unicykla:Kingsong K16

Re: Pierwszy monocykl

Postby zeus78 » 15 Dec 2016, 12:44

W mojej opinii Kalmar powinieneś sprzedać tego bWheela, jako używkę dopóki jeszcze możesz za niego wziąć rozsądne pieniążki, dołożyć i kupić coś z konkretnych EUC. Mówię tutaj o Kingsong, Nineboot, IPS, Inmotion, Gotway. Reszta to słabe kółka które nie dają frajdy, a jedynie frustracje i ryzyko utraty zdrowia lub życia.

Kalmar
Jeździ nawet tyłem
Posts:48
Joined:03 Nov 2016, 21:03
Model unicykla:bWheel U8 / KS14D

Re: Pierwszy monocykl

Postby Kalmar » 15 Dec 2016, 12:58

Cześć zeus78.
Teraz już nie mogę, takiego fajnego kółka szkoda sprzedawać ;)

Słuchajcie, dla mnie bWheel nie jest taki straszny nawet w oryginale. Warto się dla doświadczenia trochę pobawić zwłaszcza jak ktoś jest bardziej techniczny niż humanistyczny, ot co.
Jak pisałem wcześniej kiedyś może coś lepszego kupię.
Pozdrawiam. Tomek.
Stargard - zachodniopomorskie.


Return to “Mój pierwszy elektryczny monocykl - co wybrać?”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron