Mike - 2017-07-27 10:23

Aktualizacja aplikacji Ninebot by Segway app - co nowego w 4.0?

Ninebot (Segway) wypuścił ostatnio kompletnie nową wersję swojej aplikacji (pobierz tutaj).

Co nowego po aktualizacji do kompletnie nowej wersji 4.0? Przetestowaliśmy ją na naszym Ninebot One E+!

Na samym początku pojawił się problem - nie można łączyć się z urządzeniem bez zezwolenia na dostęp do lokalizacji. W poprzednich wersjach dostęp do lokalizacji można było zablokować. Teraz, nic z tego.

Po połączeniu wita nas krótki samouczek.

Ekran główny wygląda nieco inaczej, przede wszystkim jeśli chodzi o kolory. Można jednak nadal używać kompasu z tłem z kamery telefonu.

Co nas zawiodło, to... brak nowych funkcji w starych modelach. Ninebot One E+ nie zyskał żadnej nowej funkcji. Mimo to, światło hamowania nadal nie działa, jak trzeba - dlatego jest u nas wyłączone.

Oprócz standardowych informacji na temat przebiegu naszego kółka, nadal możemy brać udział w rankingu po utworzeniu konta (możliwe przez Facebook). Logowanie jest w zasadzie konieczne, by w tej aplikacji zrobić cokolwiek więcej. Przypomina nam to filozofię Inmotion.

Po zalogowaniu, możemy także "śledzić" innych użytkowników, a także uzupełnić nasz profil. Za wszelkie aktywności zyskujemy punkty.

Podobnie jak w aplikacji INMOTION, w Ninebot by Segway 4.0 pojawiły się funkcje "portalu społecznościowego". Możemy wrzucać zdjęcia, screeny z przejechanych tras, komentować posty itp. Aplikacja ma za zadanie łączyć Ninebotowców z całego świata oraz wspomagać tworzenie lokalnych społeczności.

Na koniec, najciekawsze. W nowej wersji możemy zobaczyć, kto ma Ninebota w naszej okolicy. Ciężko nam stwierdzić jak dokładna jest ta funkcja, ale po zalogowaniu pojawiło się na mapie wokół nas kilka osób, których nigdy nie dodawaliśmy do "obserwowanych". Funkcja ta jest bardzo ciekawa, tyle że nie ma możliwości jej wyłączenia. Aplikacja działa w tle i aktualizuje naszą lokalizację. Blokowanie uprawnień po każdorazowym wyłączeniu apki i odblokowywanie, kiedy chcemy z niej skorzystać, jest kłopotliwe. 

Zobaczymy jednak, co przyniesie kolejna aktualizacja.

A Wy, co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach pod spodem.

Ta strona używa cookies - Czytaj szczegóły
Ta informacja zniknie za chwilę, ale link do naszej polityki prywatności i cookies znajdziesz zawsze w stopce.